ser.AquaFans.ru

Поново покренути акваријум: брзо и немилосрдно!

Поново покренути акваријум: брзо и немилосрдно!

Брзо поновно покретање акваријум!
Пре или касније, из једног или другог разлога, сваки акваристик се суочи са потребом да поново покрене акваријум. Желео бих да поделим са вама моје искуство поновног покретања акваријума, из кога сам оставио неизбрисиве утиске. Никада нисам имао тако брз, громобрански распоред баре, морао сам да поновим хиљаду случајева у неколико тренутака, попут Пепељуге која жури на бал.
Позадина
Предузеће у коме сам радио има ресторан у својој инфраструктури. Пре око 5 година, као залиха, једна од највећих продавница за кућне љубимце у мом граду поставила је акваријум у бару и обавезала се да ће га редовно одржавати. Нажалост, као што то обично бива, запослени у трговини за кућне љубимце долазили су неколико пута, чистили акваријум и то је све! Акваријум је потпуно "пао" на рамена радника кафића, који су га, барем у најмању руку, посматрали остатак времена. Зими је, због производних потреба, кафана била затворена три месеца. У пролеће, са почетком сезоне, бар се отворио.

А онда сам једном, пролазећи поред бара, приметио резервоар за рибу, који је већ личио на мочвару! Таквог прљавог рибњака, никад нисам видео. Све, све, све ... било је зелено у њему, чак је и земља била прекривена зеленим тепихом. Пропадање рибље хране пливало је близу дна - изгледало је попут слеза у свињској кади. Филтери нису радили, аерација у складу с тим. Рибе - два смењивача, пет кораба, један скалар и два акиструза, убрзаним темпом пљешћу уста по површини воде, покушавајући да мало удахну свеж ваздух. Рибе су биле омамљене и болесне, један вукодлак је у потпуности натечен од инфекције трбуха. Укратко - палундра!


фотографија акварија у бару (извини што је снимљено мобилним телефоном, сав ужас се не преноси)

Након вагања предности и недостатака, отишао сам до директора и договорио демонстрацију:

"О живости и казни Господиновој за уништене душе акварија." На крају говора почео сам инсистирати на томе да ми се да акваријум да сам најбољи излаз из ове ситуације, шта ће му бити опроштење. Управа је прихватила предлог, али је рекла: "Морамо мислити да акваријум наводно привлачи посетиоце." Пошто се не можете свађати са управом, напустио сам канцеларију, али дефинитивно сам одлучио да завршим то питање.

Два дана сам шетао круговима око акваријума и канцеларије своје управе, чекајући прави тренутак. И тако је у петак дошло време за ручак. Добродошли у извоз акваријума је примљен! А онда је све кренуло, отишло…


ПРЕВОЗ АКУАРИУМ-а
Немогуће је одложити и одложити транспорт акваријума! Рибе су већ биле на задњим ногама.
Повлачећи гаће на ногавицу и претварајући се да сам супермен, почео сам журити дуж обале, где бар стоји. У организацији возача, бармена, машина за суђе и конобара. На јахти је узео дуго црево, у кухињи контејнер за пресађивање рибе. Све вре! Вода која се извлачила из акваријума, опрема и декор су били спаковани ... а рибе су већ седеле у контејнеру и с нестрпљењем гледале како сви скачу около!

Читаву ову акцију пратили су поучни савети машине за прање судова о томе како да се брину о рибама: „Дајете им главну слатку воду“, „Дајете им главну сијалицу, оне нису ћудљиве за воду ... тамо не улијевају вотку и вино. ... ". Коса је стајала на крају од таквих невероватних зверстава!

Док се вода спајала и сакупљало све смрдљиво тло, три морнарска утоваривача увукла су акваријум у аутомобил, будући да је био простран Фордов транзит. Акваријум је стављен на својеврсне гомиле и положен је са свих страна (пресвлаке за столице, целофан, остале ствари које су дошле у руке).

Ауто је кренуо, а ми смо кренули ... полако, око 30-40 км / х. да не би избегли акваријум.

По доласку кући, на улазу је већ била унапред организована група за брзо реаговање - пријатељи који су помогли да се постави акваријум и сви пристаништа за акваријум на "једанаестом" спрату.

Сат је ударио у 19,00, нажалост, све трговине за кућне љубимце биле су затворене, а код куће није било почетне хидрохемије. Због тога је рибама унесен кисеоник, мало метилен плаве боје и Тетра контралка је потонула у воду, а предузете су припремне мере да се сутра постави акваријум.

карантински циклиди
карантински риба
карантена од рибе
карантински циклиди
прљави акваријум
зелени акваријум

Поновно покретање зеленог акваријума


Следећег дана, у осам ујутру, навлачећи свеже гаћице супермена, одлетео сам да купим хемију акварија потребну за покретање акваријума!

Набављено је: Тетра АкуаСафе, Тетра Витал, Тета НитратМинус Перлс, Тетра НитатМинус (течна), Бацтозим. Уз пут је у љекарни купљен водоник пероксид, а на тржишту паковање соде бикарбоне.

Тета НитратМинус ПерлсАкуаСафеТетра виталТетраНитратМинусБацтозим

По доласку кући започело је потпуно чишћење и дезинфекција акваријума. Како акваријум није ушао у купатило, морао сам га опрати у ходнику, јер сам однео црево са куће за јахте.

како опрати акваријумкако опрати акваријум
панорамски трокутасти акваријум
акваријумски калупзелени акваријум

Акваријум је два пута протрљао сода и испрао. Затим два пута испран хидроген пероксидом. Суши се сушилом за косу, на слабијим местима залепи силиконом.

У међувремену, рибе су биле потпуно болесне, посебно пребацивачи, који су били потпуно натечени, а тело је почело да буде прекривено гљивицом или бактеријском инфекцијом..

сома надувана

Одлука је донета на тоталном лечењу у кантама. Срећом, болесни вукодлаци су посађени одвојено од цихлида и последњи су се осећали боље. Ипак, добра доза је изливена у обојицу. Метилен, Контрактал, као и раствор ципролета.

Негде након ручка, руке су ми дошле до постављања постоља и акваријума. Све је мерено нивоом. Поред тога, легло је изрезано са остатака ламинатне подлоге.

подлога за акваријум
нивелирање акваријума

Након тога, хитно је почео да пере ужасно зелено тло. Ручно је испрао двадесет пута и опрао је куполом. Првих пет шљива воде испод земље биле су фантастично црне, бели ..! Затим, смеђе ... шта! Онда зелен! До двадесетог пута вода је коначно постала светла, али ја сам постала зелена, јер руке и леђа нису осећали.

доливање у акваријум

Након, осим дивљих умора, почели су и пријатни минутаји ишчекивања скорашњег покретања акваријума. Тло се сипало на дно акваријума, коришћене су пелете Тетра НитратМинус Перлс, које су биле разбацане и равномерно помешане са земљом. Капсула Бактозем-а такође је била разбацана по дну. Затим је постављен надарени и недавно опрани декор (две коре и шкољке), извађени су канти и амфоре са канти и уграђени))) Посађено је неколико грмова валлиснерије и криптокорина. Показало се да је дизајн))) Али, шта можете да урадите, цицхлидс се такође мора сакрити негде на првом.

иверица у акваријумуризома у акваријуму

У међувремену, риба је почела да плута. Додато је 50 литара. вода из старог акваријума, исцеђена из филтера. И почело је пуњење акваријума водом. Црево је било повезано са славином, а други крај је стављен у акваријум. Узет очитања очитавања водомјера. Вода је покренута!

како напунити воду у акваријуму

Кад сам узео акваријум, „стручњаци“ су рекли да је то акваријум од 200 л. Ја се нисам расправљао са њима, мада је очима било очигледно да то није тако. А сада ТУ !!! Када се вода излила у акваријум до обода, водомер је показао - 400 литара !!! Читава купка!

Чим је вода напунила мега акваријум, у њу су додани Тетра АкуаСафе и Тетра Витал (кондиционирање: витамини, јод, итд.) И Тетра НитратМинус (течност). Капсула с бактоцимом постављена је у инсталирани филтер у одељку за керамику. Корист је узела све са маржом, било је довољно за 400 литара.

Е сад, мало туге. Цхангелинг није живео да види срећну, светлу будућност. Били су отечени, покопани у бело и, нажалост, умрли. У страху за "божићно дрвце" цицхлид и скалар, одлучио сам да их пребацим у новоотворени акваријум. Знам да не можеш! Плашио се ... али чекао је три сата (да би хемија и стискање бар на неки начин оплеменио воду) и пресадио цихлиц. Прошла је ноћ - сви су преживели! Други дан - сви живи, нема знакова болести! Живјели!

нови акваријум
иверица у акваријуму
замак у акваријуму

Да сумирам.

Да бисте брзо поново покренули акваријум, требаће вам:

ХОСЕ

КУАРАНТИНЕ АКУАРИУМ (ТАРА)

СОДА И ХИДРОГЕН ПЕРОКСИД

ТЕТРА НИТРАТЕ МИНУС ПЕРЛС (ГРАНУЛЕС)

ТЕТРА НИТРАТНИ МИНУС (ТЕКУЋИ)

ДВЕ КАПСУЛЕ БАКТАСИМА (ЈЕДНА ДОНИЦА, ОСТАЛО У ФИЛТЕРУ)

ТЕТРА АКУА САФЕ

ТЕТРА СИГУРАН ПОЧЕТАК ИЛИ ИЗУЧЕЊЕ СА ФИЛТЕРА

ТЕТРА ВИТАЛ, ЖЕЉА

за лечење примарних лекова од инвазије, бактерија и гљивица

МЕТХИЛЕНЕ БЛУЕ

ТЕТРА КОНТРАЛК

ЦИПРООЛ

Пре поновног покретања, требало би да пажљиво размислите о свему, као и да организујете познанства и пријатеље, као њихова про100 помоћ није заменљива.

Изражавам дубоку захвалност супрузи и мојој мачки, који су ми помогли у свему што су могли у хитном поновном покретању акваријума.
... Прошло је 5 година.

А прича о овом акваријуму се наставила - новогодишња дечја радост! Сада ће акваријум живети у породици младе мајке са троје деце.

Такође, Дјед Мраз наредио је ФанФисхкеу да преузме покровитељство и помогне младим акваристикама ... још !!! Први акваријум 350л. !!! Циклиди Малави !!! Ово нису гуппији!!!

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Поново покренути акваријум: брзо и немилосрдно!