ser.AquaFans.ru

Течност капања у акваријумом владок: преглед, упутства, рецензије

ВладОк тестови капања у акваријуму

ВладОк тестови капања у акваријуму

Ове године на домаћем тржишту акваријума појавила се нова линија ВладОк капи за тестирање компаније Медос. ФанФисхка није могао да игнорише овај догађај. И из којих разлога:

Прво, трошак. Данас се у интернет продавници Акуа-Лого продају тестови ВладОк по: пХ, кХ, гХ - 181 рубаља сваки, НО3 - 247 рубаља, НО2 - 203 рубаља, НХ4 - 276 рубаља, ПО4 - 305 рубаља. Цео сет од 1407 рубаља. Слажете се са врло ниском и атрактивном ценом!?

Друго, на крају се на домаћем тржишту појавио конкурентски конкурент познатом НИЛПА-у.

Ми смо за фер конкуренцију =)

Ми смо за фер конкуренцију =)

Остаје само да се процени квалитет тестова и поднесу резултати Суду заједнице ФанФисхки. Да би преглед био свеобухватан и објективан, подијелили смо ВладОк тест сетове међу члановима ФФ форума и дали смо једини задатак - да их тестирамо у нашим акваријумима, да поделимо своје утиске. Ови утисци ће бити снимљени овде, на форуму.

Испод је мој званични извештај, као администратор ресурса, о тестирању ВладОк тестова.

Дакле, за почетак бих желео да изразим идеју о којој већ годинама извештавам о ресурсу ФФ: „Увек треба да покушате да осетите и видите свој акваријум!“ Тестови, ђубрива, клима уређаји итд. - Све су то посебни алати који нам помажу да прилагодимо процесе у акваријуму. Али само ми људи можемо видети целу „акваријумску слику“ у целини! Аеробатика аеробатика - ово је када на основу визуелног прегледа, искуства, других компоненти, почнемо да разумемо, осетимо ваш акваријум.

Лично користим тестове, обично на самом почетку - када покрећем акваријум, када постоји већа вероватноћа да ће "дисторзије" постати постале биолошка равнотежа. А такође, када се „травар формирао“ и требате да мерите сталну дозу макро-ђубрива. То је све! Остатак времена покушавам да не користим тестове и самостално управљам. Али они су ми увек при руци!

За мене, као биљни акваријум, најважнији тестови су испитивања фосфата и нитрата, пошто је њихов однос веома важан у биљном акваријуму. Кренимо с њима.

Испусти тест ПО4 ВладОк за акваријум

Испитива ВладОк фосфате

Испитива ВладОк фосфате

Однос П према Н у травари треба да буде приближно 1: 10-20. О томе можете сазнати више "Акваријум Навигатор за почетнике број 4", такође овде.

Нултирање фосфата у биљном акваријуму обилује проблемима. Зато што су Ц-угљеник, Н-азот, П-фосфор три кита у свету аквасапинга! Важно је да их надгледате и спречите изобличења..

Дакле, визуелизујемо тестове ВладОк ПО4, ево видео упутства.

Упутство за ПО4 ВладОк.пдф [167,99 Кб] (преузимања: 32)

Распон мерења за ове тестове је од 0 до 2. Корачима од 0,05 / 0,1 / 0,25 / 0,5 / 1/2 мг / Л. За мене лично, то је довољно за рад са овим тестовима на траварици. Број анализа које је произвођач најавио је 60 пута. Што је врло добро!

Упоредио сам резултате ПО4 ВладОк теста са резултатима осетљивих и скупих ЈБЛ тестова. Испитивање акваријумске воде ВладОк ПО4 показало је 0,25+, односно боју која тече од 0,25 до 0,5. ЈБЛ ПО4 тест је показао просечну боју између 0,2-0,4. Према томе, можемо рећи да су оба теста фосфатна и дала сличне вредности.

Испитива ВладОк фосфате

Испитива ВладОк фосфате

Као што сам рекао горе, тест за фосфате је веома важан за мене! Стога сам одлучио да поново проверим ПО4 ВладОк са додатком осмоза. Дно црта је експеримент једноставан. Постигао сам 10л. осмоза (где су вредности Н и П нула). Узео сам моно састав АкуаБаланце П ђубрива, према упутству од којег: 10 мл. Удо повећава ПО4 на 0,45 мг / Л. у 100л. вода.

Према томе, 1,1 мл. удо у 10 литара. осмоза треба да показује ~ 0,5 мг / л. Сипао, промешао, то! Директно прозирно 0,5 мг / Л према ВладОкс-у!

Укупно, задовољан сам, препоручујем. Све се спојило! Тест је пуно јефтинији од страних колега, можда није тако „осетљив и нежан“ као ЈБЛ, али лично је мени ВладОк скала довољна.

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Важан аспект капљичких тестова је њихова интерпретација, односно поређење боје добијене течности са обојеном скалом.

Испитивања пада ВладОк за акваријум: преглед, упутства, прегледи

Важно је да тест даје јасну боју ради тачније интерпретације..

Упоредио сам тест ВладОк НО3 са ЈБЛ и Тетра тестовима. За сва испитивања примљена је вредност ~ 10 мг / л.

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Али, више пута сам на форуму постављао питање о томе да НО3 из ЈБЛ-а даје замућену боју због седимента, лично моје очи то не могу протумачити =)

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

ВладОк нитратни тест даје чисте ружичасте боје, попут Тетра чисто жутог теста.

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Тест капања НО3 ВладОк за акваријум

Али ВладОкс има корак 0/1/5/10/20/50/80 мг / л. Тетра тестови имају корак 0 / 12,5 / 25/50/100 мг / Л. Избор је ваш!

Упутство НО3 ВладОк.пдф [168.24 Кб] (преузимања: 52)

Проверио сам и ВладОк НО3, као и ПО4 тест, са осмозом и моно-саставом удо Акуабаланце Н. Све се спојило!

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

За мене су важни тестови на амонијак и нитрит. Користим их у првој фази покретања акваријума, када то постане циклус азота. У стабилном акваријуму, који је а приори густ, његован травар - ови тестови нису потребни. За аматерски акваријум, за почетнике, за акваријум са густим насељем риба - ови тестови су изузетно потребни. И увек треба да буде при руци. Помажу у контроли изузетно опасних једињења азота и регулишу учесталост промена воде, интензитет филтрације, аерацију и друге компоненте које помажу у одржавању циклуса азота у нормалу. Видео упутства за тестове:

Упутство НО2 ВладОк.пдф [187.53 Кб] (преузимања: 40)

Упутство НХ4 ВладОк.пдф [187.32 Кб] (Преузимања: 25)

Садржај амонијака и нитрита у мојој травари према тестовима ВладОк, НИЛПА и ЈБЛ посвуда на нули!

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капљицама НХ4 и НО2 ВладОк за акваријум

Испитивања капи кХ, пХ и гХ ВладОк за акваријум

Испитивање воде за кХ пХ важно је за биљне акварије јер већина биљака преферира благо кисело окружење, а кХ пХ вредности су такође важне за љубитеље шкампи и сложене, меководне рибе.

Упоредио сам кХ и пХ из ВладОк са НИЛП и добио исте резултате кХ 3 пХ 6,5.

ПХ Упутство ВладОк.пдф [187.46 Кб] (Преузимања: 19)

Упутство кХ ВладОк.пдф [184.96 Кб] (преузимања: 26)

Занимљиво је да су манипулације овим тестовима у ВладОк-у и НИЛПА-и идентичне. Али НИЛП-ови су контејнери пластични и не разумете како да гледате тест - кровни клобук одозго, кровни клин са стране (као што неки препоручују). Владок има стаклене чаше - погледајте барем са стране, чак и одозго, па чак и одоздо))).

Мени се није могло упоредити са гХ тестом, лично га ретко користим. Стога само кратак видео.

Упутство гХ ВладОк.пдф [185,54 Кб] (преузимања: 32)

Да сумирам. Свакако можемо препоручити ВладОк тестове, само зато што се цео сет од 7 тестова може купити по цени једног увезеног теста за акваријум.

Из критике, где би било без =)

- Мерна кашика је још удобнија са ЈБЛ. Нисам заиста успео да узмем кашику ВладОк-а без клизача.

- У пластичној посуди има пуно праха са реагенсима. Када се отвори, заспи и заглави се у капици.

- Слика се на чаши од 5 мл. не одговара 5 мл. из шприцева. Када су помињали Медос као произвођача, дата су објашњења да та околност не утиче на резултат теста, али је обећао да ће ускоро исправити овај визуелни недостатак.

Дакле, драги пријатељи, ово је мој извештај. Знам да и корисници форума припремају своје закључке, т.цх. чекају њихово мишљење, биће занимљиво читати, упоређивати, расправљати!

Аутор - Олег Матсевицх

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Течност капања у акваријумом владок: преглед, упутства, рецензије