ser.AquaFans.ru

Како се бринути за акваријум

Акваријум и његово одржавање

Недавно ми се десило да причам разговор неколико жена о томе кога је од кућних љубимаца најлакше задржати. Папагаји - има пуно смећа, мачака, паса - вуна, нега и слично. И један од њих каже: Да, недавно сам био у посети, а ту је и акваријум са рибама! Тако јој је власник акваријума рекао да има филтер, па стога више не треба да мења воду у акваријуму. Уопште, лепота: лансирали су рибе, редовно их хранили и уживали!

У последње време често чујем такве митове. Неки су, као што сам рекао, сигурни да се вода у акваријуму уопште не може мењати, док други, напротив, ако промените воду, онда цела, а акваријум треба потпуно опрати.

Ја особно нисам најискуснији акваристика, али сада имам три добро вођена успешна акваријума због којих сам веома срећна, као и њихови становници, па ћу на основу властитог искуства покушати да вам кажем како да се правилно бринем за акваријум и где је истина и где је мит.
И почет ћу, можда, с опремом потребном акваријуму за његово сигурно постојање.

Опрема за акваријум

Главни, основни и природни филтер акваријума је акваријум тла. То мора бити неопходно. У акваријумском тлу ће се насељавати бактерије толико потребне за подводни свет. Његов удио може бити од 0,1 до 0,8 мм, зависно од присуства биљака, њихових врста и величине акваријума.

Следећа незаменљива ствар за акваријум је акваријумски филтер. Одабир је у складу са запремином воде, врстом акваријума и његовом популацијом. Спољни или унутрашњи - то зависи од вас. У мојим акваријумима са живим биљкама постоје унутрашњи кинески филтери и један Акуаел, и сви ми савршено одговарају - за овај тип акваријума са малом популацијом је довољан. Главни задатак таквог филтера је стварање протока, редовно мешање воде, механичка и биолошка филтрација (биолошка због бактерија које насељавају филтер спужву).

Ако постоји филтер - компресор у акваријуму по правилу није потребан. Прво, савремени филтри имају функцију аерације воде, и друго, ако акваријум са живим биљкама није пренасељен, прозрачивање није неопходно.

Акваријум грејач воде - није најпотребнија ствар у акваријуму, али је потребна за рибу која воли топлоту и треба бити у случају да температура воде у акваријуму падне испод 21 степен.

Светло у акваријуму - 0,5 - 2 вата по литру, у зависности од биљака.

Акваријумске биљке - Ја сам за то да их у акваријуму задржим без икаквих, чак и најнепретенциознијих - хорнорта, маховина, папрати. Изузетак су акваријуми са мало циклида и сланом водом.

Ако је све горе наведено тамо и лансирање акваријума било успешно, тада требате само правилно да се бринете о акваријуму, како бисте одржали успешан живот. Потребна опрема за то: канта, сифон, вода из славине.

сифон

канта

Постепена нега акваријума:

1. Припремамо воду. Дан пре него што промените воду у акваријуму, залијте је водом и оставите да стоји, топло на собној температури. Дан за слегање је довољан - за то време ће већина хлора испаравати, а вода ће се загревати до жељене температуре. Нема смисла дуже држати воду, а приче да се вода треба одржавати 3 дана, или чак недеља уопште, су фикција. У екстремним случајевима, вода се такође може сипати из славине само ако није хладна - пад температуре је много опаснији за рибу од хлора у води.

2. Једном недељно помоћу сифона спуштамо 25-30% воде из акваријума. Воду са дна почињемо испуштати сифоном, прикупљајући остатке рибљих активности, вишка хране и свега што се накупило на дну. Морате да сифрирате читаву површину.

како сифовати акваријум

3. Извадимо филтер, отворимо га и пажљиво исперемо (без детерџената) филтер материјал у води која је исисана из акваријума. Вратите филтер на своје место.

4. Зидови акваријума могу се очистити чистом крпом или пластичном картицом. Лако чисти алге на зидовима и трагове водене паре. Или користите посебан стругач.

5. Сипајте чисту воду.

6. Свакодневно храните рибу 1-2 пута дневно у малим оброцима, тако да се сва храна поједе за 5-10 минута. Једном недељно можете имати гладни дан.

Важно је!

Потпуно промените воду, изађите и оперите земљу само потпуним поновним покретањем акваријума.

И то је све! Њега биљака је тема за посебан чланак, о томе овде нећу говорити.

Али да ли је заиста тешко? У мом акваријуму од 30 литара, овај поступак траје око 15 минута, не више. Са великом запремином, морате мало више да мало поцрните. Али ако редовно мењате воду, не прекомерно храните рибу, не пуштајте превише риба у акваријуму - никада неће бити проблема, а рибе ће бити срећне и одушевити своје власнике.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Како се бринути за акваријум