ser.AquaFans.ru

Мијењање сома у мом акваријуму

Рибе које пливају горе-доле обично су осуђене. Али то се не односи на сом-промену или синодонтис који клизи лако и елегантно горе и доле. Због јединствене физиологије, наизглед чудно понашање је нормално. Ова риба, чини се, створена је за подводну акробацију, она елегантно увија бачве, сома и ранде. У мирном акваријуму ова риба може бесконачно дуго остати наглавачке..


Синодонтис нигривентрис добио је своје двоструко грчко-латинско име због облика чељусти и зуба и необичне боје трбуха. Синодонтис значи спојене зубе, а нигривентрис тамни трбух. По правилу је боја трбуха у синодонтију тамнија од дорзалног ткива, претпоставља се да би се сакрила од предатора. Тамна боја абдомена сугерира да је синодонтис прилагођен за пливање наопако на површини воде.

Цатфисх Цхангелинг је мирна школска риба која нарасте до 10 цм и добро се слаже са рибама сличним темпераментом. Шест синодониста из моје колекције тешко се разликује по боји, разлике су видљиве само при јаком светлу. Боја је жућкаста са смеђим и црним мрљама. Насумично распршене беле тачке стварају импресиван ефекат на сунцу. Тематска места наводе да се синодонти осећају добро при пХ од 6,0 до 7,5 и температури од 23-26Ц.

Сомик синодонтис живи у сливу Конга и његовим притоцима, као што је Лакени, у националном парку Републике Конго. Лакени је река са водом боје чаја и дном песка и шљунка.

)

Синодотисе у мом акваријуму

Ставио сам синодонте у добро избалансиран акваријум од 100 литара. Акваријум је експериментални, има сталну промену биљака (промена положаја у саставу) или чак потпуну промену врста. Има три различите зоне које се разликују у земљишту - песак, шљунак 2 мм и мешавина тла за акваријумске биљке. Нешто више од пола вате по литри даје једну 20-ватну Т8 лампу. Два унутрашња филтера дају просечан проток, а грејач одржава температуру од око 25 ° Ц.

Према непотврђеним извештајима, синодонти су осетљиви на нитрате, па мењам 15% воде два пута недељно. Акваријум је засађен јаванском маховином (Мицросорум птеропус), криптокорин венди Цриптоцорине вендтии, Ц. вендтии вар. „Бронза“, Ецхинодорус Амазониан и Блехери (Ецхинодорус блехери). Биљке које мењају више воле биљке са великим листовима, под лишћем које проводе време. Јорданели (Јорданелла флоридае) живе са њима, међу њима не настаје сукоб.
синодо10синодо10

Невидљива риба

У акваријуму се налазе три велике њушке пуне пукотина које служе као склониште за рибе.
Један од њих испод даје ефекат пећине и тамо можете пронаћи највише три синодонте. Дан након набавке синодонтиса, схватио сам да их њихова боја чини готово невидљивим на позадини тамних снагама. Сви су значајно потамнили након што су ушли у акваријум са тамним хрпама. Могу се толико спојити с њом да их, чак и знајући да су тамо, не видим. Поред тога, синодонти су ноћне рибе и ретко су активни током дана, осим када су узнемирени или храњени..

У почетку сам ноћу хранио своје синодонте, али показало се да то није у реду, јер је било тешко разумети да ли су јели сви соми. Тако сам наишао на шест јединствених риба које је готово немогуће видети. Да бих их некако размотрио, почео сам да се храним при изласку и заласку сунца, када је светлост минимална. Идеално место је био снаг, који им је дао уточиште.
Риба је свеједа, па је важно хранити се разноврсном исхраном. Помоћу пинцета стављам смрзнуту храну (крвави црви, цјевчице) у пећину. Уз помоћ батеријске лампе гледао сам како су сви соми јели, а остатак риба хранио у акваријуму у другом углу.

Мислио сам да би било могуће створити заклон за њих, на пример, лонац који би био добро видљив, и на тај начин су их коначно могли посматрати. Уместо да уклоним самоникло дрво и потпуно забрљам акваријум, одлучио сам да лонац ставим на једну страну са оним поузданим који ће синодонти преселити. Посебно сам је поставио између великих жбуња, међутим, чекало ме разочарење, лонац се једноставно није могао такмичити са шљамом.

Не заборавите да из акваријума уклоните све оштре ивице око којих синодонти могу да оштете бркове. У природи проводе већину свог времена једући инсекте у близини воде, попут комараца. Међутим, у акваријуму је њихова храна углавном дна, па је важно да тло буде мекано, попут песка, што неће наштетити њиховим брковима. Синодонтис сигурно зарасте оштећене, али ране су потенцијални извор болести.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Мијењање сома у мом акваријуму