ser.AquaFans.ru

Створите природне услове са лишћем у акваријуму

4ц

Већ неколико година користим разне врсте опалог лишћа у свом акваријуму. Све је почело великим смеђим лишћем које сам видео у акваријуму локалног продавца пре неколико година..

Занимало ме је која је сврха тамо, на шта је власник рекао да извозници увек испоручују захтевну рибу с неколико лишћа у води, а они кажу да садрже неку врсту лековите супстанце.

Била сам заинтригирана, па чак и примљена на поклон, јер је већ било доста лишћа. Након тога сам их донио кући, спустио у акваријум и заборавио док се нису потпуно растопили.

Након неког времена препознао сам исте листове на месту где су продати на аукцији, попут лишћа индијског стабла бадема, и након неког размишљања купио сам пар. Задатак је био схватити да ли су заиста корисни или је све ово фантазија..

Након првих позитивних резултата и даљих истраживања, прешао сам на прикупљање локалних листова и процену њихове корисности за акваристике. Зашто не? Уосталом, локално стабло и гране такође се користе за украшавање, али лошије је и лишће?

Сада стално користим пало лишће у сваком свом акваријуму, посебно са рибама које природно живе у води где је дно прекривено таквим лишћем. Ово је дивљи облик мужјака, ватрених бодљикава, апистограма, бадића, анђела и других риба, посебно ако их мријести.

Ове биљке су само мали део свега што сам покушао и надам се да ће у будућности бити могуће даље проширити ову листу. Наравно да сам и ја у другој земљи и не могу се све биљке које расту код нас наћи у вашој, али сигуран сам да ће се неке, а можда и многе врсте, још увек пронаћи. Међутим, будите опрезни када користите опало лишће, посебно ако садржи осетљиве врсте..

5788

Зашто су нам потребни лишће у акваријуму?

Чињеница је да неке акваријске рибе, попут диска, у природи могу сасвим живети свој живот, па чак неће ни наићи на живе биљке. Ово се посебно односи на рибе које живе у води са падлим лишћем на дну, где велика киселост и недостатак светлости чине станиште за биљке изузетно неповољним..

Не постоји величанствен приземни покривач, густе густине дугачких стабљика и кристално чиста вода. На дну има много лишћа, вода је киселе и тамносмеђе боје танина који падају у воду од пропадајућег лишћа.

Опале лишће играју врло важну улогу у животу многих врста риба, на пример, видео сам неколико стотина Апистограммаи спп-а по квадратном метру који су копали по таквом лишћу.

Које су предности??

Да, све је о танинима који опало лишће емитују у воду. Додавање мртвих опалих листова даје ефекат ослобађања хуминских супстанци, а то ће смањити пХ воде у акваријуму, делује као антибактеријско и против гљивично средство, а такође смањује и садржај тешких метала у води.

Доказано је да таква вода делује као стимуланс за рибе спремне за мријест, помаже бржем опоравку рибама које су претрпјеле стрес или су претрпјеле у борби. По мом личном мишљењу, коришћење лишћа у акваријуму носи много више предности него недостатака.

Боја воде у акваријуму је показатељ колико танина се акумулира. Прекомерна вода брзо мења боју у светло смеђу, и лако је то приметити без прибегавања тестовима.


Неки то раде другачије. Поставља се одвојена канта воде, где се лишће обилно излије и намочи. Ако требате мало нијансирати воду, једноставно узмите одређену количину такве воде и додајте је у акваријум.

Примијетићете да ће многе тропске рибе постати активније у смеђој води и при слабом свјетлу..

Разлика између обичне воде и танина
Разлика између обичне воде и танина

Постоје ли још неке предности??

Да, постоји. Приметио сам да пропадајуће лишће у акваријуму пружа храну за рибе, посебно за пржење. Помфрит расте брже, могу се видети здравији и често се могу видети јата младунаца који се окупљају на местима са много лишћа.

Листови који пропадају очито стварају различите слузи (пошто су процеси у води који садрже танине различити), које прже једу. Па, не заборавите да је ово добро место за узгајање цилијада, што је дивно хранити мали помфрит.

Које лишће је погодно?

Најважније је правилно препознати, прикупити и припремити лишће. Важно је користити само пале, а не оне који су још увек живи и расту.

У јесен лишће умире и опада, обилно прекривајући земљу. Она нас занима. Ако не знате како вам изгледају врсте, најлакши је начин претраживања на Интернету, пре свега нас занимају листови храста и бадема..

Иако храст можда сви знају и није га тешко пронаћи. Сакупљајте лишће са путева и разних депонија, не прљаво и није прекривено птичјим изметом.

Обично покупим неколико врећица лишћа, затим их однесем кући и осушим..

Боље је сушити у гаражи или у дворишту, јер они могу садржати велики број инсеката који код куће баш и нису потребни. Лако их је чувати, довољно је тамно и суво место.

Како користити лишће у акваријуму?

Не употребљавајте их или не исперите кипућом водом пре употребе. Да, стерилишете их, али истовремено уклањате многе корисне материје. Само их спуштам какви јесу, обично лебде на површини, али током дана потону на дно.

Распадање лишћаРаспадање лишћа
Распадање лишћа

Нажалост, не постоји јединствено правило о томе како и колико листова да користите, мораћете да поступите суђењем и грешкама.

Садрже различите количине танина. На пример, можете додати лишће букве или храста све док потпуно не прекрију дно и вода не обоји.

Али ставите четири или пет листова бадема и вода ће постати боја јаког варивог чаја.


Листове није потребно уклањати из акваријума, јер се постепено распадају и једноставно их замењују новим оброцима. Неки од њих ће пропасти у року од неколико месеци, попут листова бадема, а неки у року од шест месеци, као лишће храста.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Створите природне услове са лишћем у акваријуму