ser.AquaFans.ru

Хранилице за рибу: кога одабрати?

Хранилице за рибу: које одабрати?

Док сам припремао овај материјал за објављивање, помислио сам колико ће информације бити корисне читаоцу? Па, јасно је да сви одлазимо од куће: на пословна путовања или на одмор. И често нам је незгодно тражити од родбине да воде рачуна о акваријумима, а постоје и ризици да ће „гледање Родиа“ нахранити рибу, па чак и нешто зајебати ... Али, у ствари, сами хранитељи за рибу су само механизам, који је програмиран да се храни у одређено време! Какве то везе има??

Упркос чињеници да живимо у доба високе технологије и обиљу робе широке потрошње, није све тако једноставно! Свака хранилица за рибу има своје карактеристике и нијансе.

Главни критеријуми које хранилица за рибу мора да испуњава су:

1. Једноставност и лакоћа инсталације. Улагач треба монтирати на месту које је погодно за вас, а не онако како је произвођач планирао. Њено подешавање не би требало да улази у ступор.

2. Улагач треба да буде високог квалитета. Прскана храна се не би требала зближавати или пропадати..

3. Хранилица за рибу треба да обезбеди обиље начина рада. Требао би бити погодан и за стандардно храњење риба, и на пример за често храњење током „одгајања“ малолетних риба.

С тим речима постаје очигледно да је овај материјал релевантан и надам се да ће бити користан читаоцу.

Тако се догодило да је модераторица нашег форума, Наталиа Полскаиа (Санкт Петербург), коначно одлучила набавити ауто-хранилице за рибу. Њена честа путовања на посао и у слободно време на јужне обале играла су важну улогу у одлучивању да ли ћемо породични буџет потрошити на хранилице за аутомобиле и, наравно, искориштавајући ову прилику, нисмо могли пропустити прилику да прегледамо њене хранилице.

Наравно, није могла да купи све „аутомобилске хранилице света“ =) Али ипак је одабрала најпопуларније. Дакле, преносим реч Наталији.

Наталија. 20.08.2016:

Дошао је мој ред да изаберем ауто-хранилице за своје кућне љубимце. То је повезано као и обично са периодом одмора и предстојећим пословним путовањима..

Раније, неколико година заредом, оставио сам теглу са храном и детаљна упутства о томе како, колико и када да нахраним рибу поред сваког акваријума. Било је тренутака када сам чак и спаковао дневну дозу хране у одвојене кесице.

Ове године моје стрпљење је пукло и одлучила сам да набавим ауто-хранилице. Имам неколико акваријума, тачније четири. Популација - у сваком акваријуму, лорицарија (Л-сом) и мирне рибе: ирис, лимунска тетра, патуљасти гоурами пумила, гоурами меда, микроселекције, гуппиес, плава пецилија и трешње.

Коришћење асортимана и услуга партнера на сајту - Интернет продавница Пауза.ру, Купио сам четири ауто-хранилице популарних брендова:

- ТМ „Јувел“ „ЕасиФеед“ ауто-убацивач;

- Ехеим хранилица за аутофеедер;

- Основна ауто-пуњач марке ПР-Х-9000.

- нови производ из Тетра миФеедер аутоматског убацивача, који је препоручио Илиа, власник РифТиме-а.

Захваљујемо Илији на попусту, брзом и квалитетном раду на паковању и слању наруџбе.

Први утисци након пријема наруџбе:

Величина пуњача је такође пријала дизајну. Стандардна опрема, међутим, заштитни знак бренда Прим не укључује батерије.

Рибу храним на различите начине: таблетама за лорицарију, пахуљице, грануле. Таблете, пахуљице и грануле различитог пречника и величине.

Па, прелазим на детаљни преглед:

Ауто фидер “ЕасиФеед"Фром"Јувел"

Цена овог модела је 1713,00 рубаља.

У кутији је био диск са упутствима. Након што сам га одлучио видети касније, почео сам тражити приручник за инсталирање увлакача у штампаном облику.

Хмм .... Нема је! У кутији је брошура са производима ове марке, постоје слике са поступцима, који по мом мишљењу не носе информативно оптерећење. Раније се нисам бавио аутоматским додавачима, па су се за мене ове слике показале бескорисним.

Са уздахом је отишла до рачунара да се упозна са садржајем диска.

Из првог одељка схватио сам да није лако инсталирати овај модел.

Цитат с диска: „Монтажа ЈУВЕЛ аутоматског увлакача. Аутоматски увлакач ЈУВЕЛ може се користити за све акваријуми. То обично захтева само зарезите рупу у заштитном поклопац акваријума, у који можете уметнути пријемну ладицу за аутоматско храњење ".

Стварно, које ситнице! Само изрежите рупу пластичним поклопцем! Напомињем да је један од мојих акваријума такође компанија ЈУВЕЛ. Рупе (фабричке) у поклопцу мог акваријума уопште нису предвиђене. Дакле, морам да је исечем у пластику дебљине 2 - 2,5 мм. Кажем вам, није радосна перспектива.

Океј, мислим да ћу мало отворити поклопац, поправити ауто-додавач на зид акваријума. Ено га. Овај увлакач једноставно нема друге могућности уградње!

Морао сам са жаљењем одложити овај аутоматски додавач. До бољих времена. Неопходно је одабрати алат за прецизно резање рупе у строгом складу са димензијама. Па, не може се свака жена суочити са таквим..

Еуфорија након примања дуго очекиване пакетиће је избледела. Ажурирани „Преглед форума овог аутоматског увлакача“. Са забринутошћу сам отворио следећу кутију ...

Ато-феедер "Ехеимаутофеедер"

Ехеим ..... колико често се ова реч повезује са концептом немачког акваристичког немачког квалитета, поузданости, стабилности, лакоће рада.

Време је да проверите да ли је аутоматски додавач "аутофеедер" ТМ "Ехеим", ове особине.

Цена овог модела је 4058,00 рубаља.

Упуте на папиру, на два летака у формату мале биљежнице. Упутства су једноставна и лако разумљива. Сам додавач је леп, уредно направљен. Дизајн и величина су такође добри.

Интересантни су тренуци на које треба обратити пажњу: не можете користити пуњиве батерије. Зашто? Ко зна, молим вас да коментаришете.

Подешавање начина храњења.

Начин храњења можете подесити од 1 до 4 пута дневно. У овом случају можете подесити дуплу порцију. Други део хране се сервира након минутног интервала, после првог уноса.

По мом мишљењу, повољно. Поготово, узгајање младих риба, јер им је потребан гушћи распоред храњења.

Нисам имао проблема са пуњењем бубња храном. Одељак за довод је мат, што ограничава приступ светлости доводу смештеног у бубњу.

По мом мишљењу, у упутствима нема довољно графичких слика опција за инсталирање аутоматског увлакача.

На пример, нисам одмах разумео да би Велцро требало да буде залепљен на спољној страни акваријума. У почетку јој је радосно наговештавала да је можете забити испод покривача.

Пређимо на инсталирање хранилице на зид акваријума.

За разлику од прве инстанце, овај убацивач аутомобила има три опције уградње у акваријум:

- ако је у поклопцу акваријума постављен отвор за уградњу аутоматског увлакача, тада се доводник поставља изнад одговарајућег отвора-

- ако је акваријум отворен, доводник се може поставити на ивицу резервоара и завити га помоћу носача који долази са комплетом-

- или уз помоћ посебног "чичак" причврстити на поклопцу акваријума.

Наш видео преглед Ехеим ауто пуњача

Сјетите се да се Велцро причврсти на поклопац прилично јаком љепљивом постољем. Ако ће убудуће бити потребно да преуредите доводник, тада ће „чичак“ морати да се отклони са поклопца или га остави заувек.

У мом акваријуму се налазе ребра за учвршћивање, да видимо да ли успем да фиксирам уложак на зиду акваријума тако да ребро за учвршћивање не омета храњење. У супротном, сва храна остаје на ивици..

Показало се да поправим, али чисто естетски ми се не свиђа.

Морао сам да одгурнем елементе поклопца. Убацивач се стрши попут тополе на Плиусхцхикхи.

И шта је смисао да то ојачам у ћошку? У угловима се обично дистрибуира опрема. У мом случају то су излазне цеви спољног филтра, унутрашњи филтери, пумпе, грејачи.

У акваријуму приказаном на фотографији, на бочном зиду је постављен филтерски руксак који је надограђен на мали фитофилтер. Даље, у центру акваријума, ближе предњем зиду, обично се поставља седала за храњење на којој нема украса. Изнад тога је препоручљиво ојачати хранилицу.

Ја сам то урадио. На дизајну се то одразило на горе..

Ако желите да уградите хранилицу у ћошак, тамо морате да опремите место за храњење риба. Ако је пумпа или унутрашњи филтер инсталиран у углу, они ће распршити храњив акваријум..

Вијаком за стезање оштетио сам филм који је покривен постољем испод поклопца. Знао бих да сам залепио мекани намештај на површину вијка за стезање.

А сам носач је металним вијком причвршћен на доводник. Било би боље када би се носач за клип уметнуо у уторе, слично инсталирању унутрашњих филтера.

Нисам имао довољно снаге да чврсто затегнем шраф, а постојала је бојазан да ћу завртњем уврнути вијак дубље, оштетити ауто убацивач изнутра. Стога сам завртио вијак онолико колико је ушао у пластичне доводнике, без употребе силе. Касније сам узео вијак који одговара величини. У супротном, механизам за стезање је висио у односу на кућиште довода.

Произвођач није издао гаранцију на гарантни лист на руском језику, као ни адресу сервисног центра који се налази у Москви. 24-месечна гаранција. Поред тога, погледајте комплетна упутства за Ехеим аутофеедер.

Сада ћемо посматрати месец дана како се храни, ако је храна влажна.

У међувремену пређите на следећи експонат.

Ауто фидер “Тетра миФеедер"

Цена 3389,00 рубаља. Цена је прилично приступачна с обзиром на то да су све хранилице за аутомобиле скупе.

Открио сам безначајну ману - отварајући одељак за батерије (укључен), нигде нисам нашао ознаку „-“ / „+“. То је назначено у упутствима шема дијаграма. Приручник је опремљен детаљним шемама за припрему хранилице за рад.

Аутоматско убацивач има могућност подешавања начина храњења од 1 до 3 пута дневно. У сваком временском интервалу можете подесити од 1 до 3 ротације бубња с храном, тј. максимална количина хране од 3 оброка хране.

Количина испоручене хране може се лако подесити. Боље је подесити временске интервале са затвореним затварачем за дозирање количине хране.

Ако код куће морате додатно нахранити рибу, на пример, показати гостима своје рибе, само притисните одговарајуће дугме, а додатак ће бити додат уз утврђени распоред храњења.

Уложак има елегантан дизајн и врло је лаган за руковање..

Оно што је важно: одељак за храњење овог модела аутоматског увлакача је посебно затамњен и већина је прекривена пластичном кутијом. Зашто се то ради? Да бисте заштитили храну од негативних утицаја светлости.

Сам одељак је чврсто затворен поклопцем, који спречава да влага и ваздух уђу у одељак са храном. Унутар доводника се поставља мембрана да се спречи да ваздух и влага уђу у доводни бубањ..

Монтажа доводника је могућа на 2 начина:

- са стезаљком која вам омогућава да подесите аутоматски увлакач у два смера-

- користећи потпорне ноге-

Произвођач не пише, али доводник се може поставити изнад посебног отвора на поклопцу, ако је опремљен једним. Испада да постоје два начина монтирања и три начина постављања поцрвењети.

У мом случају је прикладнија опција уградње доводнице са стезаљком. Стезаљка је дизајнирана веома једноставно и у исто време компетентно. Никада нећете оштетити зидове акваријума..

Инсталирање овог аутоматског увлакача није било тешко. Лаганим померањем поклопца створио сам мали јаз у који се овај модел лако уклапа. Ову инсталацију је такође олакшала чињеница да сам у овом углу акваријума могао да лако опремим место за храњење без промене дизајна акварија и без прекомерне тежине опреме.

Произвођач је утврдио гарантни рок за ово храњење кроз 2 године. Адреса е-поште за поднесену жалбу.

Вратимо се овом моделу за месец дана. Ово је период који сам одредио за пробну употребу одабраних аутоматски увлакача.

Ауто фидер марке Приме ПР-Х-9000

Аутоматски увлакач највећих димензија међу одабраним моделима. Као што сам горе написао, у комплету нема батерија. Одељак за храњење је велик и потпуно прозиран. Није заштићено ничим, што значи да ће се, док се храна не потроши, изложити светлости.

Ох, изаћи ћу будилицу да извадим батерије =)

Бубањ за пуњење је по мени врло простран, чак је и превише простран. Затвара га уобичајени поклопац, на њему се не причвршћују и чврсто притискају елементи.

Начини храњења 2:

1. режим - храњење 1 пут дневно са интервалом од 24 сата.

2. режим - храњење 2 пута дневно са интервалом од 12 сати.

Вријеме на овом доводнику није постављено, нити тренутно нити постављено вријеме храњења.

Још увек не разумем од кога тренутка микрорачунало који управља овом јединицом броји интервал од 24 сата? Од тренутка када је укључите? Наместићу га емпиријски.

Успут, и сам произвођач свој модел назива „Подесивим дозатор хране“.

Могуће је хранити рибу и додатно притиском и држањем дугмета „сет“.

Идемо на инсталацију. Постоје два начина инсталације:

- стезни фиксални вијак-

- на усисним чашама (слично инсталирању већине унутрашњих филтера).

Укључен је механизам за стезање, вијци директно додирују стакло или (као у мом случају) пластичну страну.

Друга верзија инсталације увлакача ме инспирисала и мало умањила горе наведене недостатке.

Међутим ...! Нисам успео да причврстим уложак уз помоћ усисних чаша. Акваријум 300 литара са учвршћивачима и естрихом. Покушао сам да причврстим уложак на естрих и на учвршћивач, међутим, због својих димензија, није се удобно постављао нигде. Поред тога, једна од његових страна додирнула се близу лампе Т8. Током пробног храњења додатак је делимично пао на чврстоћу.

Оставивши неуспешне покушаје, прешао сам на други начин причвршћивања - на зид акваријума. У прилогу.

Сада треба нешто одлучити са поклопцем акваријума. Урежите је или померите једну половину поклопца. Још нећу да посечем поклопац. Одлучио сам да одем овако.

Фотографија показује који механизам притиска овог модела...

Успут, његова цена у околини од 1300,00 рубаља. Нда .... Још једна потврда да се јефтина ствар, често не дешава квалитетно.

Док сви улагачи (не рачунајући први модел) раде у тестном режиму.

Проматраћу у којој храниви кроз сточну храну не влаже, који се пелети могу користити за пуњење бубња корита (максималне и минималне величине), како се не би пореметили начин и квалитет храњења.

Први закључци - врло је пожељно при покретању, или чак и када купујете акваријум, да предвидите да ли ћете користити овај уређај. Дакле, могуће је унапред дизајнирати поклопац тако да се хранилица може лако усправити, а да притом не наруши изглед акварија и интегритет његових елемената..

У првој фази, од 3 инсталирана додавача, показало се да је модел Тетра најлакши за инсталирање и подешавање: упоређивање цена и квалитета, промишљеност модела до најситнијих детаља.

Након коришћења хранилице у раду, донеће се коначни закључци.

Наталиа, 25.09.2016:

Пријатељи, па, то је крај месеца тестирања мојих изабраних ауто-фидери..

Да се ​​не би тукли око грма, одмах ћу рећи да није увек вриједно јурити за јефтиношћу.

Са коритом за храњење Јувел ЕасиФеед, нисмо успели у пријатељству.

Међутим, не губим оптимизам, можда се одлучим пажљиво изрезати рупу у листу акваријума, слично као заштитни знак Јувел. Планови се не односе на акваријум, куповину електричног убода. Ево, приближићу се тестирању овог модела.

Модел ТМ Приме ПР-Х-9000.

Делује врло гласно, акваријум је постављен на крају ходника, звук се чује у мојој спаваћој соби која се налази на супротном крају ходника. Али, на овом звуку, све рибе "испливају" на површину =)

Веома димензијски, губи и у величини и у дизајну својим колегама.

Одељак за храњење ..... огроман је. С обзиром на то да се храни пуно уклапа у њу, нисам се усудио убити је на очне јабучице. Боље је да сипате неке свеже ствари. За велике акварије са великим бројем риба, такав одељак може бити релевантан.

Као што сам раније написао, пластика контејнера је апсолутно прозирна. Дакле: сунце, ваздух и вода штете хранивима!

Неспретни дизајн монтирања са огромним сивим вијцима.

Квалитет рада: редовно врти бубањ онако како је конфигурисано - 1 пут у 24 сата. Али време ..... Не знам од кога тренутка броји ова 24 сата! Од првог укључивања?

Храњење се одвија увече, радујући се томе, нисам додатно експериментирао са поставкама. Добро је што се барем ноћу не хранисмилеи

Ако неко има искуства са овим хранилицама, биће ми драго ако поделите.

Желио бих истакнути „Нијемце“ - Ехеим ауто-хранилицу и

Тетра ауто-феедер миФеедер.

Оба хранитеља су се исплатила. Желим напоменути да обојица раде потпуно тихо! Налазећи се на 1,5 метара од акваријума, нисам чуо звуке њиховог рада.

Али мој задатак је да одаберем најбољи модел. Почнимо.

Ехеим је редослед скупљи од Тетра "миФеедер" пуњача. Стезним вијком оштетио сам филм који покрива базу поклопца акваријума. Можда је и то проблем самог поклопца, али механизам за стезање модела Тетра дизајниран је компетентније.

Следеће. Стезни део Тетра "миФеедер" причвршћен је на кућиште увлакача лако и чврсто, штовише, може се поставити на такав начин да се доводник окреће за 90 степени. То јест, хранилица се може поставити и преко зида акваријума, и дуж истог зида.

Код Ехеим-а, механизам за стезање је причвршћен саморезним вијком ... искрено, и мене је мучило овај саморезни вијак. Привукао сам мужа да ми помогне да одаберем праву величину.

На аутоматском доводу Тетра „миФеедер“ налази се тастер „Инфо“, кликом на које ћете сазнати: тренутно време, успостављени режим пуњења - време пуњења и број обртаја бубња са доводом, проценат батерије.

Ако поклопац није стандардан (постоје конвексни делови навлаке), тада можете да поставите доводник на такав поклопац, лако и једноставно као на правој линији. Немам такав поклопац, па сам узела модел поклопца акваријума са интернета.

Тетра “миФеедер” увлакач је опремљен малим ногама које се могу одврнути до жељене висине и на тај начин поравнати доводник на површини конвексног поклопца..

И генерално, причвршћивање доводника на поклопац ситним ногама је много више естетско него причвршћивање додавача на Велцро.

Тетра “миФеедер” улагач осигурава сигурност хране и њених својстава. А то је најважније, јер здравље водених организама зависи од квалитета хране..

У овој фази, искористио сам информације које постављају произвођачи аутоматских хранилица, описујући предности својих модела.

Погледајмо ближе зашто Тетра “миФеедер” хранилица пружа бољу безбедност хране, за разлику од других хранилица на тржишту..

Већина брендова користи принцип пухања и одзрачивање садржаја бубња са доводом. Међутим, од приступа ваздуха (кисеоника) који улази током процеса вентилације, довод се погоршава - оксидује. То је позната чињеница. И с тим се не можете расправљати - основе хемије у средњој школи.

Тетра “миФеедер” увлакач је дизајниран тако да је приступ светлости, влази и ваздуху садржају бубња са доводом ограничен! Ово је јединствена трострука заштита која вам омогућава да сачувате све корисне квалитете сточне хране и на тај начин очувате здравље становника наших акваријума!

Укратко, Тетра "миФеедер" је заиста новост на тржишту додатака за аутомобиле! Произвођач је јасно испробао и узео у обзир све недостатке модела других марки, и објавио заиста јединствени модел! Али одајмо почаст хранилишту Ехеим - такође маскираном уређају. Избор је ваш!

Нисам радио видео скице, али желим да вам скренем пажњу мали видео о аутоматском убацивачу Тетра "миФеедер" који ми се допао.

Као лако и једноставно, као што је приказано у овом видеу, инсталирао сам овај додавач.

Мали асистент ми је помогао да напишем ову рецензију, због које га љубим на нос.

***

Хвала Наталији на тако детаљном и занимљивом прегледу. Пријатељи, посебно за овај чланак направили смо форумску нит - овде. У њему можете поставити додатна питања, као и делити своје искуство са коришћењем овог или оног хранилице, што ће бити корисно и занимљиво нашој акваријум заједници!

Испод дајемо цјеловити кориснички приручник за управљање и подешавање Тетра МиФеедер ауто-улагача.

Тетра МиФеедер додавач за аутомобиле и са чиме се једе.

Дакле, пред нама је аутоматски електронски увлакач са аутономном снагом. Уређај је прилично једноставан, ако га детаљно погледате. То ћемо учинити данас!

Хранилице за рибу: кога одабрати?

1. Распакирање.

Прстом батерије се испоручују са улагачем, оне су прве на врху. Извадимо батерије и увлакач из кутије, ослободимо их од паковања.

2. Инсталација батерије.

Тражимо дебели крај корита за храњење - на њему је натпис Тетра. Са стране улагача са леве стране натписа Тетра - Перфорирани поклопац батерије. Враћа се палцем лаганим притиском. Приликом уметања батерија опажамо поларитет - на металној плочи која је причвршћена на поклопац батерије наведене су вредности + и -, морају одговарати поларитету батерија. На сваком крају батерије налази се икона, на конвексном плусу, на супротном равном крају, минус. Први са носача ставимо батерију са + на врх, други ставимо батерију са минус знаком на врх. Затворите поклопац.

Запамтите, ако извадите батерије - сва подешавања ће се вратити на фабричке вредности! Не заборавите да ресетујете подешавања ако сте променили или уклонили батерије.

3. Подешавање и верификација.

Затим тражимо екран са течним кристалима са дугмићима испод њега. Укупно, увлакач има 3 велика гумирана дугмета, од којих су два, која се налазе на бочним странама, имају двоструке функције и имају две иконе - у горњем левом углу се црта риба, испод ње је стрелица и уарр (горе), у горњем десном углу је тастер ИНФО и стрелица & дарр- (доле) , а у средини је тастер СЕТ.

Након уметања батерија на екрану би се требао приказати мени за избор формата сата, натпис 12 ХР. Коришћењем бочних тастера са стрелицом & уарр- (горе) или и драги- (доле) бирамо формат који је за нас погодан, препоручује се најобичнији 24-часовни формат, стрелицу одабиремо стрелицом 24 ХР и притисните дугме СЕТ.

Мени за подешавање времена приказује се у формату (сати) 01:00 (минута) Подесите тренутни сат помоћу стрелица и драги- (доле) или & уарр- (горе) и притисните дугме СЕТ, прелази се на подешавање минута - стрелицама постављамо тренутну вредност минута и поново притиснемо дугме СЕТ.

Појави се натпис "0" ЦЛОЦК. Сада морамо да изађемо из менија и проверимо да инструмент ради.

Кликните на леви тастер са рибом и стрелицом и драги- (доле) - на тај начин изађите из менија поставки на главни екран - биће приказана вредност тренутног времена које смо поставили. Поново притисните дугме са рибом и стрелицом и драги- (доле).

Ако се појави на екрану ХРАНА, а контејнер са увлаком омогућава потпуно окретање за 360 ° - улагач ради, можете наставити са даљим подешавањем. Да бисте били сигурни, можете још неколико пута кликнути рибу. Када се контејнер врати у првобитни положај, на екрану ће се поново приказати тренутно време.

Да бисте подесили храњење, притисните дугме СЕТ. Појави се натпис "0" ЦЛОЦК. Кликните на стрелицу & уарр- (горе), на десном тастеру, на којем је и натпис ИНФО. Појави се икона менија "1" и натпис ХРАНА ВРЕМЕ 1 - Ово је мени првих подешавања храњења. Притисните дугме СЕТ, појављује се натпис ОН, у коју се стрелица може променити Офф - то јест, омогућити или онемогућити прво храњење. Изаберите ОН и притисните дугме СЕТ. Мени за подешавање времена првог храњења изгледа исто као и код подешавања тренутног времена. Изаберите сат првог храњења који нам је потребан, притисните дугме СЕТ, изаберите потребне минуте и поново притисните дугме СЕТ. Даље, натпис Окреће се и број ће се појавити 2, која се може променити из 1 пре 3 помоћу дугмади са стрелицом. Број је број пуних ротација спремника са дотоком, тј. Можемо подесити колико порција убацивача даје једно храњење - један, два или три. Изаберите број оброка који су нам потребни за прво храњење и притисните дугме СЕТ.

Поново смо се вратили у главни мени подешавања, видимо натпис "1" ХРАНА ВРЕМЕ 1, притисните стрелицу & уарр- (горе) на дугмету десно. Појави се натпис "2" ХРАНА ВРЕМЕ 2. Друго храњење прилагођавамо, у зависности од вредности које су нам потребне. Све акције у менију за подешавање другог храњења сличне су првој. На крају другог подешавања храњења, након притиска на дугме СЕТ појави се следећа ставка у главном менију - "3" ХРАНА ВРЕМЕ 3. Ово је трећи мени за подешавање фееда. Поново, према истој шеми, уносимо потребне вредности и идемо у главни мени до натписа "3" ХРАНА ВРЕМЕ 3 и притисните стрелицу & уарр- (горе) на дугмету десно. Изашли смо на главни екран и видели тренутно време, а икона сата је видљива десно од временске вредности - значи да је додавач активиран и даће храну у задато време.

Ако притиснете тастер на главном екрану ИНФО , тада ће се приказати све тренутне информације: прво ниво батерије, натпис Батт, онда број од 1% до 100%, вредност броја одговара нивоу батерије, а заузврат се налазе информације о подешеним параметрима сваког од три уноса - време, број порција.

4. Пуњење храном

Да бисте додали хранилицу храном, морате доћи до посебног контејнера за храну, она се налази унутар довода. Пре свега, уклоните пластично кућиште које штити посуду за довод од светлости и влаге. Да бисмо то учинили, проналазимо посебна перфорирана подручја која се налазе на бочним странама довода. Лагано гурните прсте једне руке на перфорирана подручја мало испод ивице кућишта, а другом руком оштро притисните механизам са дисплејом. Механизам остаје контејнер за довод направљен од провидне пластике - уклањамо га из осовине, једноставно распоређујући спремник и механизам у различитим смеровима.

Контејнер окрећемо наопако, тамо видимо зелени клизач - пребацујемо га што даље на страну натписа ЗАТВОРЕНО. Подразумевано је клизач на овом натпису, али ако је током распакирања и упознавања са достављачем померен, тада ће та мера предострожности спасити од просипања улошка приликом пуњења посуде. Такође убудуће, пре пуњења увлакача, не заборавите да увек затворите тај клизач.

Окрените тиквицу и видећете непрозирну капицу. На њему су стрелице са натписима на енглеском: ОТВОРЕНО (отворено) и ЗАТВОРЕНО (затвори) Отворите поклопац окретањем у смјеру казаљке на сату. Заспавамо храну. Максимални дозвољени ниво пуњења хране треба оставити један слободни центиметар до ивице тиквице. Увек је најбоље додати исту количину хране за бољу контролу процеса..

Ставите капу, окрените у смеру супротном од казаљке на сату. Тиквицу причвршћујемо на осовину, то је могуће само у једном положају. Затим враћамо заштитни поклопац.

5. Избор порција.

Сада одаберите количину хране која је наведена по обртају контејнера, односно величину једне порције. На крају хранилице налазимо контејнер са храном, на њему је зелени клизач који нам је већ познат. Изнад клизача је степенаста скала, на левој страни скала почиње са узорком у облику рибе, а на десној се завршава натписом ЗАТВОРЕНО. Клизач прилагођава размак кроз који ће се извлачити довод. Што се ближи клизач лево, према цртежу у облику рибе - више хране ће уређај давати у једном окретају посуде.

Убацивач може да обави највише три храњења дневно, а свако храњење може се подесити у складу са бројем оброка. За свако храњење увлакач може да направи 1, 2 или 3 окрета, односно да даје један, двоструки или троструки део хране, који поставља клизач за отварање завеса - све зависи од тога која подешавања акваристика одабере..

Да бисте проценили величину добијеног дела - ставите лист чистог папира испод увлакача, ставите довод у радни положај - ноге са носачима на дну, дисплеј са тастерима на врху. Притисните дугме на левој страни испод дисплеја са приказаном рибом. Улагач ће дати један део увлаке. Ако је део мали или је обрнуто превелик - подесите вредност зеленим клизачем и покушајте поново.

Да бисте смањили грешку у количини хране која је постављена између храњења, боље је поставити аутоматски уређај за додавање тако да даје три мала дела за једно храњење од једног великог. Односно, зелени клизач је 2 или 3 одељења од натписа ЗАТВОРЕНО, и у подешавањима фида која су наведена у менију Окреће се вреди цифре 3.

Стандардни дневни уноси у облику пахуљица или гранула оптимални су за аутоматско напајање - Тетрамин, Тетра пххилл, Тетраубин, све линије за храњење ПРО у облику чипса. Велике таблете, врло мале или веома велике грануле, велики штапићи - слабо прилагођени за употребу са аутоматским убацивачем.

Храна мора бити сува, не лепљива, не прљава.

6. Инсталација у акваријуму.

Сада обраћамо пажњу на доње носаче увлакача. Дизајниране су за разне могућности инсталације изнад акваријума. Најбоља опција је да фиксатор фиксирате на крају једне од чаша акваријума. Тражимо подешавање вијака на носачу, одвијте га, померајући покретни део стезног механизма на потребну дебљину стакла. Стакло мора бити између помичних и фиксних дијелова стезаљке.

Подразумевано је носач конфигуриран за стакло дебљине до 12 мм. Ако је дебљина стакла за акваријум већа, помични дио механизма за стезање можете окренути у супротном смјеру, а он је већ погодан за наочаре дебљине до 23 мм. Да бисте то учинили, одвијте вијак до максимума, ротирајте покретни део стезаљке за 180 ° дуж своје осе, то јест, пола окрета.

Ставимо држач увлаке на крај чаше, тако да је део доводнице са дисплејом изнад стакла, а посуда са доводом изнад површине воде у акваријуму, причврстимо вијак.

Ако у акваријуму нема начина да аутоматски ставите довод на крај чаше, тада можете уклонити носач једноставним клизањем према доле, остаће подесиве ноге. Помоћу подесивих ногу можете поставити довод на било коју водоравну површину - поклопац или прекривач. Главна ствар је да се одељак са излазом за храњење налази изнад отворене површине воде у акваријуму.

ДОДАТАК: Лагуна аутоматски увлакач, који није обухваћен овом рецензијом, али служи за вашу пажњу.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Хранилице за рибу: кога одабрати?