ser.AquaFans.ru

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Цхимера`с Лаир

Цхимера`с Лаир

Сањати значи стварати.

Жеља је позив.

Створите химеру у својој машти -

значи дати јој живот.

Вицтор Хуго

Срећа је илузија. Живот је акција. Привид живота - жеља изнова и изнова да се пронађе стање хармоније.

„Лиме Цхимера“ је прича о мојој новој сцени у разумевању акваријумске уметности, о мом путовању кроз звезде до астралне равни. Драго ми је што сам, упркос свим потешкоћама, успео да учиним још један самопоуздан корак. Надам се да ће овај материјал и моје мисли постати мотивација и позив креативности за друге.

Дакле, ви сте спремни заронити у подводни „Лиме Цхимера“?!

Атмосфера хорора, хармонија у хаосу, двосмисленост, све ово: стварање Тифона и Ехидне је оличење Химере!

Рођење химере

Одувек су ме инспирисала дела која представљају не само специфичан пејзаж, већ стварају атмосферу или осећај за време. На самом почетку моја жеља је била да створим нешто нестандардно, али истовремено, не надилазећи хармонију с Природом. Свакако нисам хтео да правим још један „мсхарник“, „шуму“ или „џунглу“, од којих ИАПЛЦ небројена пуковнија.

Одлучио сам да користим само камење. Увек сам их волео: текстуру и масивност. У исто време, волео бих да се одвојим од класичног Ивагуми.

Ивагуми класични акваријум

Ивагуми класични акваријум

Нисам хтео да створим „једанаесто“ дело из змајског камена.

Драгон Стоне Акуасцапинг

Драгон Стоне Акуасцапинг

Мој стандард је био одличан рад мог украјинског колеге, Григорија Полисхцхук-а, „Меандеринг“ (Твисти) - ИАПЛЦ 2015, 13. место!

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Накит, непоновљив, сложен рад, титанско дело чији је циљ стварање детаљне „камене перспективе“!

Савршено сам разумео да не могу тако нешто да схватим, јер нисам поседовао одговарајуће вештине и способности (потребан акваријум и количина материјала). Одлучено је да се задатак поједностави и да се обрати пажња на гнеисс и шкриљевце, који љубазно обезбедили брендЛагуна".

Гнеисс за акваријум Лагуна

Гнеисс за акваријум Лагуна

Шкриљевца за акваријум Лагуна

Шкриљевца за акваријум Лагуна

Проучавајући Аилпаки последњих година, нашао сам само један посао користећи шкриљац.

Акуасцапинг са шкриљевцем

Акуасцапинг са шкриљевцем

Рад је прилично једноставан, што ми се допало, али је истовремено одбијао оскудицу у поврћинској палети...

Са таквим расположењима сам започео свој пројекат. По мом мишљењу, најважнија ствар на почетку путовања је имати представу о томе шта на крају желите да добијете. Како створити јединствене акваскапе ?! Мислим да ниједан мајстор у почетку не види целу слику. У старту прави само скице, затим црта главне линије и тек на крају прави завршне потезе. Свидјела ми се изјава мог колеге и пријатеља Ивана Пономарева: „Оно што видимо на ИоуТубеу, када акваријум креће у једном кратком видеу, ово је комерцијална сцена. Прво, прилично је једноставно и неупоредиво, а друго, аутор је више пута скупљао сличан аквасајп за своје клијенте. Он зна који материјал је потребан и како ће се понашати у будућности ... ".

Хтео бих да усредсредим читаоца на ово. Морате схватити да акуасцапе није хацк: ослепио сам га онога што је било, а онда шта је било, заљубио сам се =) Морамо бити спремни да у будућности буду пробе, исправке и побољшања. Делом у овоме манифестује се креативност..

Али, вратимо се нашој Цхимери и питању како је настала? Знате, драго ми је што сам, у почетку, почео са радом на форуму дневник акваријума. У ствари, показао се сјајан материјал у динамици. Можете тражити све од и до. Испод, хронолошким редоследом сам сакупио све фотографије акваријума, ставио их у један видео клип и добио отелотворење „Химере`с Ден“.

Ох, драгоцени минута стваралачких илузија! Али не мислите да је све тако једноставно, понекад се скипер затвара у свом ормару за акваријум и сређује Валпургисове ноћи, тражећи решења.

Шта је акуасцапинг? Вероватно - то је суштина: жеља, унутрашња хармонија и искуство. Прво је мотивација, друго је основа креативности, треће је акција. Равнотежа ове три компоненте даје добар резултат, пријатељи!

Аранжман химер

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Технички аспекти стварања овог дела описани су на форуму, тако да нећу улазити у њихов детаљан опис. Поред тога, постоји читав део странице Акуасцапинг, где је већ прикупљено пуно материјала. Само ћемо нагласити.

Акваријумска расвета

Најбоље је осветљење траварице мешовито (из различитих извора), што омогућава репродукцију дејства Сунца - „зора-зенит-залазак сунца“. Ово је више пута речено Такасхи Амано. У ствари, биљкама су потребна три сата интензивног осветљења, остатак времена осветљење акваријума треба да буде умерено.

У овом акваријуму сам користио два Ферон рефлектора снаге 70 вата, ЛЛ Т5 црвеног спектра и два ЛЕД плоче Лагуна. Уз њихову помоћ, мењао сам дневну светлост, што је детаљно описано на форуму.

ЛЕД лагуна плоче

ЛЕД лагуна плоче

Питање интензитета осветљења акваријума је индивидуално, „снага“ се бира на практичан начин (на основу карактеристика и врсте акваријума, врста биљака, базе ђубрива). Имајте на уму да недостатак, као и превелика расвета, доводе до деградације биљака. Требате средину.

Филтрација и земља

У акваријумима са густом вегетацијом, нагласак филтрирање се врши на механичкој обради воде. То је због чињенице да се у „правог биљног биља“ земља врши биолошким третманом (види. С. Сцотт) и да би се поставила додатна биолошка филтрација, нема потребе. Заузврат, у густом биљном биљу, уклањање тла и уклањање суспензија није лак задатак.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Овај пројекат је користио два спољна филтера Лагуна 1200 л / х и Тетра Ек 600 Плус. Први је инсталиран у почетку и радио је: биологија / механика 50/50, а касније су повезани други филтери, које је у потпуности положио синтепон. Затим је, због недостатка простора за доводне и одводне цеви у акваријуму, уклоњен други филтер, што је на крају пројекта било готово жаљење (види форум). Хитно је враћен Тетра Ек Плус са синтепоном.

Додатни Тетра ИН 400 филтер са обложеним полиестером такође је коришћен за брзо уклањање суспензије након „чишћења“ акваријума.

Што се тиче тла, према резултатима, положених у позадини Тетра активни супстрат: лагана, порозна подлога за акваријумске биљке. Једино је што је боје цигле, што се није баш добро уклапало у мој концепт, па је Лагуна гранит од црног ивица постављен у први план.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Укупно је добијена одлична биолошка филтрација!

Гнојива за акваријум

У акваријуму са химерима коришћено је све што је Посејдон дао =) И Тетра, и Акуа Баланце, и Акуаер, и ЈБЛ ... По том питању, акваристика, нарочито почетник, мора да научи да разуме асортиман, да би разумео шта је МИЦРО, шта је МАКРО, знати пропорције, разумети зашто је то уопште потребно и да ли је потребно?

Скренућу пажњу читалаца на „помоћне“ препарате за биљке и акваријум у целини. У почетној фази лансирања заиста је помогао Тетра Торумин - Одлична ствар за "старење" акваријумске воде, лагано, природно снижавање кХ и пХ до жељених вредности. Може се користити у овом погледу чај. Али у њему нема хумусних киселина које би биле корисне и за рибе и за биљке. Поред тога, ако се окренемо суштини Тетре ТоруМина - ово је екстракт тресета. Гоогле је у саставу, капуљача садржи пристојну количину макро и микро елемената, што не може само да се радује, јер распршени травар “разбија” ђубриво са “литрама”.

Било је корисно Тетра Витал, садржи јод и витамин Б који су корисни свим воденим организмима, посебно козицама, од којих у мом акваријуму постоји читава пуковнија.

На крају, две речи о Тетра Плантастарт - биљни хормони да распрше љековитог биља. Ако погледате мој дневник, можете видети да сам био неактиван дуго времена и схватио тек у марту. Било је потребно распршити биљку, јер су се створили идеални услови и примењени хормони. Користила сам ПлантаСтарт и лек другачије марке, али за разлику од последњег, ПлантаСтарт је таблетован, може се поделити на делове и унети под коренима, у земљу, тј. на одредишту. Други лек је био у капсулама, само га је било потребно раштркати у води. Било би у реду, али суспензија његових зрна стајала је данима на површини воде, а уз то, овом методом примене очигледно нису само биљке, већ и алге радо користиле хормоне.

ЦО2 се испоручује помоћу ИСТА цилиндара - добар буџетски пакет.

На овоме, допустите ми да завршим технички део. Сва остала практична питања су детаљно описана на форуму..

Химерни проблеми и решења

На крају материјала хтио бих да извучем закључке теза. Да се ​​фокусирамо на проблеме који су настали „током представе“ и на опције за њихово решавање.

Биљно осветљење. Можда је најважније поставити правилно осветљење. Требало би да се мења како акваријум сазрева - од мањег према већем. Понављам, мешовити систем осветљења и Аманов постулат да би врхунац интензивног осветљења требало да буде три сата, остатак времена умерено осветљење треба да буде одлично, показало се као одлично.

У "Чимеровом брлогу", непрестано сам био у журби са светлошћу и често сам добијао такав резултат на наочарима.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Заправо је поновљена грешка од прошли посао, када је "изгорео" акваријум мислећи да што више, то боље. Међутим, то није тако..

Немојте тежити прекомерном излагању, верујте ми, ако ваше биљке активно бубре три до четири сата дневно, а остатак времена ~ 3-6 сати биће умјерено осветљење, биће боље, резултат неће дуго доћи и добићете добра навика биљака.

Апликација силикона у акваријуму. Мислим да многи људи знају чињеницу коришћења силиконског заптивача и супер лепак за изградњу акваријумске композиције. Желео бих да неутралише страхове почетника акваскапера због штетности и токсичности ових материјала. Инстант супер лепак се може користити за лепљење малих украса и поправљање маховине, чак и „мокре“ под водом у постојећем акваријуму.

Што се тиче силиконског заптивача, често чујем мишљење да требате користити посебан силиконски заптивни материјал одређене компаније. Лично одем у продавницу хардвера и тражим било који прозирни силикон у туби. Током пет година праксе, чак и када се користи „мокри“, није било проблема.

Вриједно је напоменути да смрзнути силикон одлично држи чак и најтеже камење, плус да ствара јастук, односно ако случајно извучете камен руком, на пример, приликом чишћења акваријума неће се догодити ништа лоше, камен ће се амортизовати и вратити се на своје место.

С обзиром на горе наведено, сматрам да је неприкладно фиксирати камење, рецимо епокси, а још више слиједити препоруке за употребу ломљивог "врућег љепила".

Напомињем да је и даље веома важно да се силикон "осуши" и оставите да се осуши око један дан. Употреба силикона у води је екстремна и проблематична мера, нема времена да се ухвати за базу. Ако вам и даље треба "мокро довршавање", боље је спустити воду у акваријум на жељени ниво, брзо сушити место лепљења сушилом за косу, извршити лепљење, дати силикону најмање пола сата да се ухвати. Након тога можете напунити воду.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Па ипак, и у домаћинству и у акваријуму, врло је прикладно користити силиконски пиштољ.

Планарија у травари, козице. Овог пута наишао сам на проблем изгледа планариум у акваријуму. На самом почетку то се одразило на чињеницу да се колонија козица знатно смањила. Тада је примећено да било који пуж није преживео више од два дана након садње. Па, онда сам једног дана на предњем зиду акваријума видео разлог - планријум „коњаника апокалипсе“.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Планари се хране рибљом храном, малим бескраљешњацима, шкампи, пужевима, рибљим јајима, а такође су у стању да нападну мале рибе, прекривајући шкрга својим телима, изазивајући гушење. Планариа може дуго без хране, што их чини нерањивим.
Због високе стопе репродукције, уз присуство повољних услова, они могу једноставно напунити акваријум собом. Планарија се размножава полагањем јаја под камење, украсима у земљу. Поред тога, ови црви су способни да се множе дељењем. Верује се да је за успешну обнову тела овом црву потребан само један део од 279. Ово су чудовишта!

Проблем заправо није тако страшан. На форумима можете прочитати да лек Кнов-Планариум и ветеринарска апотека Фебтал помажу добро. Нарочито нисам желео да потражим ове лекове у свом граду, па сам сишао у апотеку испод куће и узео таблету Немазола од 400 мг. Поделио је таблету на четвртине, млевио је у прах и додао: четвртина ујутру, четвртина ноћи, четвртина јутрос, четвртина ноћи. Као резултат тога, сви су живи и здрави, а "коњаници апокалипсе" су одјахали у непознатом правцу.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Све у свему, нећу рећи сто посто, али, у ствари, ако се планариуми појаве у акваријуму, било које антхелминтско средство има високо делотворан ефекат без штетности шкампи. Примените лек у деловима, посматрајући хидробионте, током два три дана.

Избор биљака за љековито биље. Када планирате аквасап, прво наберите "компатибилне" биљке. Следеће биљке су коришћене у овом аквапском пејзажу: Стаурогине репенс, Стаурогине сп. смеђа, Стаурогине Лов Гров, Марсилеа куадрифолиа, Погостемон хелфери, Лилаеопсис брасилиенсис, Ецхинодорус тенеллус, Елеоцхарис парвула, Елеоцхарис сп. "Ксингу", Ериоцаулон сп. Цинереум, Хигропхила пиннатифида, Хигропхила Арагуаиа, Полигонум сп. Сао Пауло, Фиссиденс фонтанус, Такипхиллум сп. Пламен, божићна маховина, плач маховина.

Шта значи "компатибилно"? Прво, требало би да се уклапају у ваш концепт, и друго, по садржају треба да буду сличне. Ово последње омогућава свим биљкама да равномерно расту у исто време..

Такође бисте требали узети у обзир карактеристике одређене биљке. На пример, у „Чимеровом брлогу“ главни чистину чине стаурогини - покајани, смеђи и слабо сиви.

Акуасцапинг: кроз звезде до астралне

Важна карактеристика ових биљака је исхрана кроз коријенски систем и спор раст. Као резултат тога, стаурогин се слабо сади након садње, посебно ако га садите са процесима без корена. Након садње, биљка се осуши, лишће се често прекрива рупама и раствара, а при интензивном осветљењу прекрива се и зеленим премазом. То се дешава све док биљка не покрене добар коријенски систем, а тек након тога се почне добро развијати и грмље.

У мом случају, након што је засађен стаурогин, засенчио сам га (залепљене комаде црне изолације на рефлектор, добијајући осветљење умерено разбацане по травњаку). А испод коријена чврсто су ставили таблете Ермолаев и четврти Тетра ПлантСтатр. После адаптације биљке, изолат је уклоњен.

О овоме ми дозволите да довршим своју причу, али биће ми драго да наставим разговор на форуму. Желим вам и вама срећно и незаборавно искуство акварија!

Аутор Олег Матсевицх

Надамо се да ће вам наши видео материјали бити корисни и охрабрили вас да будете креативни.!

Да ли ти се свидело? Претплатите се на ИоуТубе канал ФанФисх!

Да не пропустим ништа: 104:

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Акуасцапинг: кроз звезде до астралне