ser.AquaFans.ru

Златни антсиструс или албино - шармантан и јединствен

58006

Антциструс албино, или како га још називају - бели или златни антисциструс, једна је од најнеобичнијих риба које се налазе у акваријумима.

Тренутно у свом спремнику од 200 литара имам неколико закрпљених албино антикриста, и могу рећи да ми је ово омиљена риба. Поред скромне величине и видљивости, одликује их смирен карактер и занимљиво понашање..

Толико су ме фасцинирали моји албини да сам их изабрао као тему овог чланка. Информације у овом чланку налазе се у различитим ауторитативним изворима, али ја сам томе додао своје искуство како бих у потпуности открио све тајне садржаја албино антисциста.

Главни циљ овог чланка је помоћ љубавницима који имају или размишљају о куповини ове дивне рибе.

У природи, Антсиструсес живе у Јужној Америци, а посебно пуно њих је у Амазони.

Наравно, јединке које сте купили узгајају се у аматерским акваријумима. Иако у природи анцруруси могу достићи велике величине, у акваријумима су много мањи, обично не већи од 7-10 цм, због чега су позвани гости чак и у малим акваријумима.

Риба је врло територијална. Иако то нисам лично приметио, кажу да амерички цихлиди могу оштетити очи анциструса, па бих вас упозорио да их не држите у једном акваријуму.

Занимљиво је да Антсиструс поседује одбрамбено средство против напада. Прекривени су чврстим љускама и имају шиљасте пераје, осим тога мужјаци имају трње на шкргама, а у случају опасности четкамо са њима.

Дакле, риба сама по себи није никаква одбрана. Очекивано трајање живота Голден Антсиструс-а је до 5 година, али женке живе нешто мање.

Одржавање акваријума

Бели мравље не захтевају посебне услове за притвор, али постоје општи захтеви који се морају поштовати. Албиноси воле воду са температуром од 20-25 степени и пХ од 6,5 до 7,6 (мада их неки успешно садрже у 8,6).

Рибама је потребно пуно заклона, а свакако их морате додати у акваријум. То могу бити керамичке саксије, епрувете или кокос.

Добро засађен акваријум такође се не уклапа у угодно одржавање.

Такође је потребна честа замена воде, у правилу мењам 20-30% запремине недељно, али обилно храним своје биљке гнојивима и таква замена је неопходна да не бих пореметила равнотежу у акваријуму.

Ако не користите ђубрива, тада можете заменити око 30% воде. Недељна промена воде такође помаже да се ослободите отпада који анциструсес производи прилично обилно..

Пошто су ове рибе такође осетљиве на количину нитрата у води, потребно је инсталирати филтрацију, посебно ако је акваријум без или са малим бројем биљака.

Храњење

У исхрани се преферира биљна храна - зелена салата, купус, лишће маслачка, спирулина и сува храна за анциструсес. Код мене јако воле тиквице и стрпљиво чекају у углу акваријума своје омиљене посластице.

Апсолутно знају када и где ће их чекати. Један продавац у трговини за кућне љубимце рекао ми је да храни сировим албино антисциструсом, али моји покушаји су били неуспешни..

Као што сам већ напоменуо - иверица је добра идеја. Златни антсиструсес веома воле да једу коре, јер садрже лигнин и целулозу, који су веома неопходни за правилно варење Антсиструсес.

Приметио сам да већину свог времена проводе обрађујући красте у акваријуму. Уживају у жвакању свог омиљеног лигнина и осећају се сигурно међу снагом..

Узгој

4д4

За оне који размишљају о узгоју Златног антисрусуса, рећи ћу вам неколико детаља о припреми.

Пре свега, акваријум велике величине, од 100 литара или више, са много заклона и пећина. Чим пар произвођача утврди, сакриће се у одабрано склониште и женка ће одложити 20-50 јаја.

Мужјак ће чувати и мазати кавијар перајама док не сазри. Траје око 3-6 дана.

А женка након држања може се и треба посадити. Током периода бриге о кавијару, мужјак неће јести, нека вас не уплаши, тако да је прирођено у природи.

Чим се срна извали, помфрит се неће одмах појавити с њега, већ ће се наћи ларва која остаје на свом месту због свог великог жуманчаног џака. Од тога једе.

Чим се поједе садржај вреће, помфрит ће постати довољно јак да плива, па се препоручује уклањање мужјака.

Помфрит можете хранити смрзнутим шкампима, крвљу, али биљна храна треба да буде основа. Делимична промена воде је такође потребна два до три пута недељно.

Помфрит се може пребацити у уобичајени акваријум чим досегне величину од око центиметара.

Надам се да ће вам овај чланак помоћи у одржавању и узгоју албино антисциструс. Моје искуство са Голден Антсиструсом је само позитивно, то је лепа, мирна и здрава риба.!

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Златни антсиструс или албино - шармантан и јединствен