ser.AquaFans.ru

Питања која требате поставити пре куповине нове рибе

Одабир рибе вођен принципом - свиђа ми се, ово је најкраћи пут до разочарања. Све рибе захтевају различите услове, па чак и другачији карактер. У складу с тим, требате одабрати рибе тако да буду компатибилне и да једна другој не штете. Такође је потребно разумети који су услови притвора потребни. Некима је потребна хладна вода, другима потребна топла, нека су активна током дана, другима током ноћи, итд. Покушајмо то да схватимо..
1380746_564526896954269_634152490_н1380746_564526896954269_634152490_н


Ево неколико једноставних питања на која треба одговорити пре куповине:
Колико ми је риба потребно? Отприлике један литар воде на центиметар тела.

Колико се може уклопити у мој акваријум? Неке врсте риба живе само у школама, неке више воле самоћу.

Да ли су услови погодни за мене у акваријуму? За неке врсте биљке су потребне, а другима је потребно заклониште или брзи проток или меко тло у коме се могу закопати.

Да ли је вода погодна? У основи, све се врсте риба добро прилагођавају води у акваријуму, али морате узети у обзир при одабиру - за неке вам је потребна врло мека или јако тврда вода.

Да ли постају велики? У трговини могу бити мале рибе, али у акваријуму нарасту до величине чудовишта.

Да ли је риба агресивна? Већина је риба мирна, али неке могу бити агресивне према појединцима своје врсте, неке могу бити предатори или заштитити своју територију.

Најбоље је урадити пре куповине продавнице за кућне љубимце, видети шта се продају, сјетити се имена, а затим пронаћи информације о њима на Интернету и сазнати да ли вам одговара или не..

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Питања која требате поставити пре куповине нове рибе