ser.AquaFans.ru

У јапану деца цртају рибе за акваријум!

Аниме дјеца пецају
У Јапану деца цртају рибе за акваријум!

Јапански програмери створили су виртуелни акваријум који свако може попунити рибама!

Прилично је једноставно нацртати рибе и друга створења и тада почињу живети свој живот. Деца пажљиво бирају боје. Њихове хоботнице и рибе би требале бити светлије. На крају крајева, преко скенера ће ови цртежи пасти у дигитални акваријум широм зида. И тамо их још увек морају наћи!

Стварање виртуелног подводног краљевства програмера инспирисало је њихово сопствено дете..

"Ја их имам две - три и пет година. Воле паметне телефоне и можда их неће пуштати из руке читав дан. Бојао сам се да се због тога не померају много. Зато сам одлучио да направим играчку која је технолошка и захтева физичку активност "- објашњава изумитељ Акита Матсумото.

Ко ће живети испод виртуелног стакла, посетиоци одлучују.

Да бисте створили свој лик, само га нацртајте на папиру. Рачунар прегледава слику и шаље копију на екран, где ће лебдјети и савијати се, као да је под водом.

"Мислим да ће се деци било које старости допасти. Сама сам одушевљена сликањем са њима", каже посетилац изложбе Марие Окубо.

Рад на овом игралишту програмерима је трајао скоро годину дана.

Сада имају планове за стварање интерактивног зоолошког врта са дигиталним животињама!

јапанска девојка
П.С. Такасхи Амано у шоку)))
Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » У јапану деца цртају рибе за акваријум!