ser.AquaFans.ru

Да искључим пумпу и прозрачивање акваријума ноћу?

Ни у којем случају не треба искључити филтер са аератором. Требали би да раде 24 сата дневно. Колонија корисних бактерија налази се на филтрираном медијуму и живи због прилива кисеоника.

Чак и кратко искључивање светлости и заустављање филтера доводи до чињенице да он једноставно умире и након укључивања филтера, уместо да прочисти воду, почиње да ослобађа јестиве материје опасне по рибу, што је последица смрти колоније.
Додаћу горе наведено да константно укључивање и искључивање може довести до чињенице да се „закретни тренутак“ намотава брзо изгорела и морате да купите нови

Зашто ноћу не можете искључити пумпу и прозрачивање акваријума?

Неки нови акваристи ноћу искључују филтрирање и прозрачивање "тако да опрема акваријума не зуји ноћу".

Онемогућавање филтера је препун проблема. У принципу, рибе и биљке могу поднијети 7-8 сати без ваздуха и филтрације, али корисне нитрирајуће бактерије ће умријети за 3-4 сата и, као резултат, биолошка равнотежа ће бити поремећена.

РЕФЕРЕНЦЕ:

Нитрификатори - група аутотрофичних (аутотрофија - организми се хране неорганским супстанцама путем фотосинтезе или хемосинтезе) микроорганизама који могу добити енергију за живот оксидацијом неорганских једињења азота. Подељени су у две групе. Прва група оксидује амонијак у нитрит да би формирао азотни оксид као споредни производ. Друга група оксидира нитрите у нитрате.

Питање: Шта да радите ако су, на пример, стигли гости и у соби је зујао акваријум?

Одговор је: Догодило се тако добро, само је потребно да „искључите акваријум“ неко време. Нежељено, али још увек можете нешто да онемогућите. На пример, смањите силу аерације. Или искључите / укључите цев за прозрачивање филтера. У случају када су такве манипулације неизбежне, препоручљиво је користити водоник пероксид - у одговарајућем односу га прскајте из шприце по дну акваријума.

ПИТАЊЕ - Данас сам напокон лансирао нови акварам, међутим, ово није резервоар из снова за 150 литара (за то још немам довољно новца), већ нова кућа за златну рибицу и златног сома за 60 литара (то није уобичајено, али „корисно "Запремина, тј. 60 литара воде). С тим у вези, одмах се поставило неколико питања, молим вас за помоћ:
1. Продавац је саветовао Атманов унутрашњи филтер са аерацијом, АТ-Ф301 (на мој захтев за безшумни филтер), када се укључио, испоставило се да је био прилично бучан, али овај звук је створен аерацијом, а регулатор довода ваздуха не спречава ситуацију.
ПАЖЊА, питање је: да ли је могуће искључити аерацију барем ноћу (не користећи регулатор, већ уклонити саму цев за довод кисеоника) тако да нема буке? Да ли ће се риба због тога угушити? Можда је неко упознат са радом овог филтера: чини ми се да он ствара јаку струју и пуно мехурића, све биљке и зидови акваријума у ​​малим ваздушним мехурићима - то би требало бити тако (регулатор не помаже, али ако уклоните прозрачивање, постаје боље)?
2. Купио сам термометар који је показао да је температура у акваријуму 20 степени, да ли то није довољно за златну рибицу и сома и како повећати температуру без термостата (успут, хтео сам да га купим, али продавац је рекао да је за злато, јер је хладнокрван, није потребан)? Која би требала бити оптимална температура?
3. Па, и треће питање, молим вас, не кужите се пуно, знам да је за потпуну срећу златној рибици потребно 50 литара по носу и без икаквих комшија, али мој муж је запалио девојку за њу, а мишљења продавача о овој теми су подељена. Питање: да ли је могуће посадити још једну златну рибицу у ову теглу или је боље узети неколико сома, које, колико знам, још увек школске рибе, или можда неко други може да се закачи (желим да удовољим мужу новом рибом, заслужио је - Купио сам акваријум, држао га кући и искрено помогао да га инсталирам, да, и после 20 литара нови акваријум заиста изгледа огроман и празан, јер су његови становници још увек врло мали)?
4. Питање за Пикера: Купио сам сладолед крволока по вашем савету, обрадовао рибу: златни је био веома срећан, много сам вам се захвалио, али не могу никако да нахраним сома, јер злато успева да поједе све, али некако не желим да оставим крвљу на дну сома. Како га можете хранити??
Унапред хвала на помоћи.!

ОДГОВОР - Зрачење ноћу код Т = 20 може се искључити, мада бих прво препоручио да га искључите на дан слободног дана и погледате понашање риба: ако се зрак прогута са површине, онда нажалост. Такође могу да саветујем постављање цеви у облику слова Л на одводну цев филтера и усмеравање према површини воде тако да постоје прекидачи (бар фонтана по жељи). Ово ће вам помоћи да засити воду кисеоником. Што се тиче јаке струје, иста ствар.

Ако проток омета рибу (или ви), изађите кроз прскалицу (комад цеви или црева са рупама).
Температура Могу рећи једно - за сома, наравно, то није довољно, треба вам 25-27. У злату је теже - колико људи, толико и мишљења. Имао сам и 17-20 и 27. Нема разлике. Успут, продавац је вероватно рекао хладну воду, јер су све рибе хладнокрвне. Не можете без грејача са регулатором температуре. Купи.
Можете посадити рибу ако филтер може да поднесе и можете да обезбедите редовну негу. Штавише, схватио сам да имате пржену, а не одраслу рибу.
Главна ствар је да се у будућности не заносите. Најбољи је непријатељ добра.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Да искључим пумпу и прозрачивање акваријума ноћу?