ser.AquaFans.ru

Краставци и маслачак као храна за рибу

Као и сви акваристи, и до недавно сам управљао живим, смрзнутим и вештачким храном за акваријумске рибе. Али, лета сам покушао давати обичне коприве (чак и тада не пецати, већ узгајати ампуле) и одједном сам видео реакцију риба.

Првог дана су је игнорисали, али другог дана јадни маслачак мучила је чак и скалар. Да, чак и уз такав апетит који сам схватио - биљна храна за рибу је потребна и важна.

У новије време храњење акваријумских риба било је проблематично, често чак и тешко. Читава разноликост хране била је редукована у живе (крвожил, цјевчица, итд.) И сушена дафнија циклопсима. Ово су углавном сухе шкољке и немају храњиву вредност.

Љубитељи се нису предавали и проводили слободно време у локвама и рекама, где су ловили разне водене инсекте и од њих створили своју, јединствену храну. Срећом, сада нема таквих проблема, штавише, избор хране за акваријумске рибе је огроман. Овде и жива храна, и смрзнута и брендирана.

Међутим, постоји храна која комбинује корисност и једноставност, ово су поврће и разно зеленило. Шта је њихова корисност? Врло једноставно: у природи се исхрана већине врста риба (осим искрених грабежљиваца) у највећем делу састоји од алги и различитих врста нечистоћа. Да бисте се уверили у ово, погледајте видео из различитих природних резервоара. Па, о лакоћи употребе поврћа и то је јасно.

Ипак, пре него што бацате поврће у акваријум, неће вам наудити да сазнате како их кувати и прерађивати. Шта ћемо да вам кажемо даље.

Срећом, прилично је лако их се ријешити. Одрежите кожу и оставите само меки део. Чињеница је да риба не може до коже до меких влакана, а производ узалуд баците. Поред тога, пестициди се накупљају у њему, зато слободно сечите.

Ако се бавите поврћем у вашој башти, не можете се бринути за пестициде, али морате их очистити. Са биљем, попут коприве и маслачака, још је једноставније, само их оперите. Само их не трпите близу путева и магистрала, вратите се тамо где природа није загађена.

Термичка обрада

Након што се поврће испере, често их треба прокухати. Неке се врсте могу дати сирове, али већина је и даље претешка за вашу рибу..

Без термичке обраде, риба једе добро: краставци, тиквице, јабуке, мекане бундеве, банане.

5738_6

Преостало поврће је најбоље дати бланширано. Бланширање је једноставан поступак, само их спустите у кипућу воду и кувајте минут. Такође можете посипати кипућом водом када је реч о биљу.

На пример, коприве и маслачке дајем само пречишћујући их кипућом водом. Приметио сам да их током првих дана рибе практично не додирују, али када су довољно влажне, немојте их сузати.

Чистите

Чак и ако нарежете поврће на мање комаде, риба и даље неће јести. Примјетио сам да поврће почиње да кварити воду након отприлике 24 сата, а ако их не извадите, осјетно ће облачно. Али маслачак и коприва нису на било који начин утицали на то, осим тога, првих дана риба их је одбила појести. Очигледно су били довољно чврсти.

Ипак, пратите квалитет воде у акваријуму и чистите храну дан након што је унесете у воду. У супротном, може доћи до врло јаког бактеријског избијања..

Шта да нахраним?

Ако нисте сигурни које поврће можете дати својој риби, ево главних опција.

Зелени грашак је погодан за готово све врсте риба, а једу га с ужитком, јер помаже њиховим цревима да раде. Мало куваног, зеленог грашка је генерално изузетно потребно за златне рибице. Пошто имају компресовано, деформисано тело, унутрашњи органи су сабијени, што доводи до опстипације и болести.

Ако вам је потребно универзално решење погодно за сву рибу, укључујући сома, онда су погодни краставци или тиквице. Само их исеците на комаде, мало прокухајте и пустите рибу.

Као што сам већ рекао, риба и трава су такође одлични, једноставни као и маслачак и коприва. Принцип је исти, ољуштите и намочите у воду. Тек код мене почињу да једу други дан, када се маслачки намоче. Али, једу врло жељно. Узгред, и краставци и маслачак веома воле пужеве, попут ампула и мариса. У љето је за њих јефтина, хранљива, приступачна горња пресвлака..

Детаљан видео, са коментарима на енглеском, али такође толико јасан:

Како брод?

Најчешћи проблем је посипање поврћа. И акваристи почињу да стижу разна лукава решења, али најједноставније је да исецкате комад поврћа на виљушку и ... то је то. Не искаче, не хрђа, риба једе.

Али са биљем једноставно не иде на тај начин, они тврдоглаво не желе да гризу. Маслачак сам намотао на вилицу гумицом, раствор је несавршен, али делује. Скаларије и даље скидају читаве слојеве са њих и носе их око акваријума.

Поврће и уопште, било које зеље је изврсно рјешење за оне који желе диверзифицирати прехрану своје рибе. Витамини, здрав пробавни тракт, недостатак опстипације, приступачност и ниска цена. Мислим да је избор очигледан.

Делите на друштвеним мрежама:

Слично
» » Краставци и маслачак као храна за рибу